Co proponuje Ergo Hestia swoim klientom

Grupa Ergo Hestia na rynku ubezpieczeniowym działa już około 30 lat. Obecnie w jej ramach mieści się Ergo Hestia, MTU oraz YouCanDrive. Chociaż wszystkie one wchodzą w skład jednej grupy, to każde z nich ma, chociaż podobne to jednak różne usługi do zaproponowania. Co więc możesz ubezpieczyć w ramach Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia?

Propozycje ERGO Hestii dla klientów indywidualnych

Hestia podzieliła swoją ofertę, podobnie jak inne towarzystwa ubezpieczeniowe, na część przeznaczoną dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Zakład ten w swoich propozycjach zawiera podstawowe, obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC. Sumy ubezpieczenia wchodzące w jego zakres wynikają z przepisów prawa, dlatego nie różnią się one, od tych proponowanych przez inne firmy. Hestia daje możliwość wyboru w tym zakresie spośród trzech wariantów:

– I wariant: samo OC, bez żadnych dodatkowych opcji ochrony;

– II wariant: OC+ubezpieczenie szyb+holowanie pojazdu+Telefoniczny Asystent Prawny; 

– III wariant: OC+ubezpieczenie szyb+holowanie pojazdu+Telefoniczny Asystent Prawny+pojazd zastępczy+ ubezpieczenie Ochrony Utraty Zniżki OC. 

Nie ma tutaj możliwości samodzielnego tworzenia zestawów, ale jedynie wybranie którejś z zaproponowanych opcji. Do tych wariantów możemy jednak dodać jeszcze innych zakres ochrony. Możliwości mamy następujące Autocasco, NNW oraz Car assistance. W każdym z nich również z góry zaproponowane są warianty i poszczególne zakresy. W przypadku Autocasco dodatkowo samodzielnie możemy wskazać jaki sposób rozliczania szkody będzie dla nas najlepszy. Trzy opcje mamy jedynie w I wariancie, natomiast w pełnym zakresie (III wariant AC) nie ma możliwości rozliczenia kosztorysowego. Wskazane “gwiazdki” w tym ubezpieczeniu kształtują się w następujący sposób:

– I wariant AC: ochrona w razie szkody całkowitej i kradzieży pojazdu + pojazd zastępczy po kradzieży, 

– II wariant AC: ochrona w razie szkody całkowitej i częściowej + kradzieży pojazdu i jego części + pojazd zastępczy po kradzieży + wymiana zabezpieczeń;   

– III wariant AC: ochrona w razie szkody całkowitej i częściowej + kradzieży pojazdu i jego części + pojazd zastępczy po kradzieży + wymiana zabezpieczeń + wyposażenie dodatkowe + stała suma ubezpieczenia + inne zdarzenia, które nie są wyłączone od odpowiedzialności zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. 

Jeżeli chodzi o NNW oraz Assistance to również mamy do wyboru III opcje. Im wyższy zakres tym oczywiste jest, że składka jest większa. Nie mniej jednak zapewniamy sobie większą ochronę w razie wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku pojazdów o wysokiej wartości, których ewentualna naprawa byłaby bardzo kosztowna.